Моторні оливи

Характер і швидкість старіння оливи залежать від рівня форсування двигуна, кількості палива, що потрапило в оливу, якості використовуваного в двигуні палива, умов експлуатації, зношеності деталей, вузлів двигуна і автомобіля та ін. Старіння оливи супроводжується зміною її фізико-хімічних показників.
У сучасних двигунах вважається допустимо нормальним витрата оливи до 0,5 літрів на 1000 км. У старих двигунах рівень споживання оливи набагато більший, причиною цього може бути знос поршневих кілець або ущільнень коленвала.
Це може відбуватися з різних причин, наприклад, низький рівень оливи, поломка масляного насоса, відмова датчика тиску оливи і ін. В будь-якому випадку необхідно якомога швидше заглушити двигун, оскільки подальша експлуатація може призвести до серйозної поломки.
Якісні моторні оливи можуть істотно знизити витрати на паливі. Як це відбувається? Значна частина енергії витрачається на подолання опору тертя взаємодіючих деталей двигунів. Завдяки застосуванню якісних моторних олив в двигуні істотно зменшується опір тертя.
При кожній зміні оливи, необхідно міняти масляний фільтр, який очищає і збирає все тверді частинки бруду і металу з моторної оливи. Коли фільтр засмічений, пропускної клапан «дозволяє» циркулювати цим частинкам разом з оливою в двигуні, при цьому пошкоджуючи частини двигуна і формуючи осад.
Варто щотижня перевіряти рівень моторної оливи, так рекомендує більшість виробників автомобілів. Як правильно перевірити рівень моторної оливи? 1. Автомобіль повинен бути припаркований на горизонтальній поверхні, після того, як двигун буде заглушений, зачекайте поки олива стече в картер. 2.
Моторну оливу міняють відповідно до сервісної книжки по експлуатації автомобіля. Як правило, через кожні 10-15 тисяч кілометрів пробігу. Однак не все так просто, як здається на перший погляд. Зміна властивості оливи багато в чому залежить від якості дорожнього покриття.
У процесі роботи в моторній оливі накопичуються продукти неповного згоряння, тобто нагар і лаки. Також під впливом високих температур в двигуні моторна олива піддається процесам окислення. В результаті утворюються продукти окислення – смолянисті темні речовини. Так пояснюється темний колір оливи.
Інформація повинна бути вказана на етикетці продукції. Термін придатності на моторні оливи, виробництва Черкаського заводу автохімії – 5 років.