Охолоджуючі рідини

Рівень охолоджуючої рідини необхідно перевіряти кожні 3-6 місяці. Якщо Ви впевнені, що стався витік, тоді можна долити антифриз, рекомендований в сервісній книжці по експлуатації автомобіля. У разі википання охолоджуючої рідини, доливайте в систему тільки дистильовану воду.
Ніякої різниці немає, «тосол» – той же антифриз, що відноситься до традиційних охолоджуючих рідин. Розрізняють, наприклад, «Тосол 30» і «Тосол 40», перший розроблений для експлуатації при температурах не нижче – -30 °С, другий – не нижче -40 °С
Не можна змішувати антифризи з різним складом, тому що присадки можуть випасти в осад, що призведе до засмічення системи охолодження. Також присадки можуть вступити в реакцію, в результаті чого втратяться їх корисні властивості.
Все більшою популярністю користуються концентрати антифризу. Щоб отримати готові до застосування композиції охолоджуючих рідин, необхідно додавати в концентрати тільки дистильовану воду. Пропорції завжди вказані виробником на упаковці концентрату охолоджуючої рідини.
Сучасні двигуни внутрішнього згоряння піддаються високим температурним навантаженням, тому варто серйозно поставитися до вибору охолоджуючої рідини. Покупку охолоджуючої рідини краще робити згідно сервісної книги заводу виробника автомобіля. Антифризи відрізняються за складом, кольором та упаковкою.
Рідини одного кольору можуть бути абсолютно різними за складом, а різнокольорові, навпаки, можуть виявитися однаковими. Колір не має ніякого відношення до хімічного складу охолоджуючих рідин.
Все залежить від основи охолоджуючих рідин, в середньому термін використання становить – 1-3 роки, але є продукція, наприклад, червоний антифриз VAMP (на моноетиленгліколі) буде справно виконувати всі свої функції протягом 5 років.